Comisión de Seguimiento del Pacto Antitransfuguismo

Descripció

La Comissió vés-la pel compliment de l'Acord entre partits polítics destinat a reduir les situacions de transfuguisme en les Corporacions Locals.

Funcions

Analitzar les possibles situacions de transfuguisme i prendre mesures encaminades a aïllar als qualificats com a trànsfugues.

Composició

La Comissió està composta per un representant del PSOE, PP, IU, Convergència Democràtica, Va unir Democràtica, Esquerra Republicana, Iniciativa Per Catalunya, PNB, Eusko Alkartasuna, BNG, Coalició Canària, Va unir Valenciana, Xunta Aragonesista, Partit Aragonés, Partit Andalucista i Unió del Poble Navarro.

Està a més Presidida per la persona titular del Ministeri d'Hisenda i Administracions Públiques, disposant d'una Secretaria que proporciona assistència a la citada Comissió.

Funcionament

Regulat en els Acords de 7 de juliol de 1998, 26 de setembre de 2000 i 23 de maig de 2006.

Reunions

Reunions de 26 de setembre de 2000, 28 de novembre de 2001, 12 de desembre de 2001, 25 de setembre de 2002, 26 de novembre de 2002, 11 de desembre de 2002, 28 de juliol de 2003, 29 de juliol de 2004, 25 de novembre de 2004, 29 de març de 2005, 23 de gener de 2006, 27 de març de 2006, 23 de maig de 2006, 11 de juliol de 2006, 15 de novembre de 2006, 19 de desembre de 2006, 25 de juliol de 2007, 17 de desembre de 2007, 28 de juliol de 2008 i 17 de desembre de 2008.